Zwiastun filmu "Barbara Szlachetka - Kilometry wspomnień"

24.11.2005 o godz 11:41 zmarła Barbara Szlachetka, jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek świata. By uczcić jej pamięć, w 10-tą rocznicę powstał o niej film pt.:”Barbara Szlachetka - Kilometry Wspomnień”. 22 osoby opisują wspólne przeżycia z Basią, jej wzloty i upadki. 40 minutowy film niebawem pojawi się w sieci. Najpierw jednak odbędzie się premierowy pokaz w Jelczu-Laskowicach, w Centrum Sportu i Rekreacji w sobotę 5 grudnia o godz 11:00.
Jej historia jest niewiarygodna i niesie ze sobą ważny komunikat:
- Marzenia się spełniają, tylko trzeba o nie walczyć ze wszystkich sił.
„Fruwająca Basia” to taki nasz polski Forrest Gump. W wieku 3 lat miała niedowład nóg, w wieku 41 lat zaczęła karierę biegową i do samej śmierci przebiegła ponad 300 maratonów ustanawiając wiele rekordów Polski i Europy. O jej dokonaniach można przeczytać na Wikipedii.https://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_Szlachetka 
Basia w życiu zarażała swoim uśmiechem i pokonywała mnóstwo przeciwności losu. Wielkie wyczyny powinny zostać odpowiednio docenione. Projekt „Kilometry wspomnień” to też dokończenie wcześniej zaczętego dzieła. Jerzy Skarżyński rozpoczął pisanie książki o Basi, ale niestety nie zdążył, bo zbyt wcześnie umarła. 
- Prace nad filmem trwały prawie rok - opowiada autor, Paweł Sawicki z Telewizji Północna.TV - Reportaż o Barbarze Szlachetce jest czymś w rodzaju multimedialnego pomnika. Film jest ciągle aktualizowany o najnowsze zdjęcia, które cały czas otrzymuję. Niedługo po premierze będzie dostępny w internecie, na portalu YouTube.