Wywiad w Radiu Gdańsk o Barbarze Szlachetce

  • Data publikacji: 24 Styczeń 2016

Zapraszamy na oficjalną premierę filmu dokumentalnego "Barbara Szlachetka - kilometry wspomnień", która odbędzie się 29.01.2016 w Pruszczu Gdańskim w ZSO nr 1 (ul. Niemcewicza 1) o godz 19:00. Przed filmem odbędzie się krótki koncert Marcina Gębki - kompozytora muzyki filmowej z Pruszcza Gdańskiego.

Pierwszy pokaz reportażu odbył się 5.12.2015 w Jelczu-Laskowicach, skąd pochodziła Barbara Szlachetka. Niespodziewanie na kilka minut przed samą premierą udało się dograć jeszcze kilka wywiadów z członkami rodziny i jednym znajomym. Dlatego ostateczna wersja filmu będzie zawierała te dodatkowe wspomnienia.

Rozmowę z Pawłem Sawickim, autorem filmu przeprowadził Włodzimierz Machnikowski w Radiu Gdańsk.

Wszystko zaczęło się w Pruszczu Gdańskim
W Pruszczu Gdańskim powstał film o jednej z najbardziej utytułowanych biegaczek świata. Realizacją reportażu zajął się mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego Paweł Sawicki, który również jest maratończykiem. „Miałem okazję przebiec jeden maraton z Basią. To było niesamowite spotkanie, które zmieniło całe moje życie” - przyznaje. 25 osób opowiada wspomnienia o tej wielkiej biegaczce. Zdjęcia filmowe były nagrywane w wielu miejscach Polski, Niemiec, a nawet Brazylii. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że fragment filmu był nagrywany również na pruszczańskiej Faktorii. Sporo scen z filmu nagrywanych było również w Gdańsku podczas 1. PZU Gdańsk Maratonu.  Muzykę do reportażu stworzyli muzycy z całej Polski, a motyw przewodni skomponował Marcin Gębka, kompozytor z Pruszcza Gdańskiego.

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel objął premierę filmu honorowym patronatem.

Polecamy również zobaczyć:

Zwiastun Barbara Szlachetka - Kilometry wspomnień
http://www.youtube.com/watch?v=ACEGN_TGku8
oraz
1. PZU Gdańsk Maraton - relacja
https://www.youtube.com/watch?v=UzEvVzAjdFQ